Vielä ehdit!
Menestyskomediasta 39 askelta on jäljellä enää kaksi näytöstä Hämeenlinnan teatterissa huhtikuun lopussa. Tämä näytelmä ja erityisesti tämä sovitus ei ansaitsisi mitään muita kuin täyteen myytyjä katsomoita. Koko näyttelijäkvartetin upeat roolisuoritukset ja varsinkin hykerryttävä vilkastahtisuus Mikko Virtasen ja Jyri Ojansivun hahmojen vaihdoissa nostavat tunnelman kattoon.
Vielä ehdit piristää huhtikuun loppukoleuden huuhtomaa sieluasi, mainio menovinkki vaikka vappuaaton esilämmittelyyn! Näytökset 28.4. klo 19 ja 30.4. klo 14 Hämeenlinnan teatterin päänäyttämöllä.
https://www.hmlteatteri.fi/ohjelmisto/node/39-askelta
Laila Karttunen ja Elämän väriraidat tuo esiin monipuolisen tekstiilitaiteen pioneerin tuotantoa. Karttunen oli uuden kokeilija ja mennyttä tutkinut mestari. Näyttely avoinna Hämeenlinnan taidemuseossa vielä 4.5. asti.

















